Zaznacz stronę

Jeśli zastanawiają się Państwo: gdzie w centralnej Polsce spędzić dzień lub weekend pełen wrażeń? To koniecznie muszą Państwo rozważyć wizytę na lotnisku w aeroklubie w Kazimierzu Biskupim. To niewielkie lotnisko położone nieopodal Konina w województwie wielkopolskim, ok. 55 minut jazdy od Poznania i 2 godziny od Warszawy. Oferta atrakcji tego miejsca jest jednak ogromna, zarówno na wyjazd ze znajomymi lub rodziną, a także jako miejsce na imprezy dla firm. 

Poza samą przyjemnością z bycia na lotnisku i możliwością obejrzenia z bliska wielu różnego rodzaju samolotów (wyjątkowe doświadczenie szczególnie dla maluchów), można także skorzystać z przelotu rekreacyjnego zarówno samolotami silnikowymi, jak również szybowcami. Na lotnisku można spotkać zawodowych pilotów i pasjonatów tego sportu, którzy pełni są niesamowitych historii.

Perełką lotniska w Kazimierzu Biskupi jest funkcjonująca tutaj szkoła skoków spadochronowych SKY CAMP, która od kwietnia do września oferuje pełną paletę doświadczeń i możliwości związanych ze spadochroniarstwem od skoków w tandemie zaczynając, przez skoki indywidualne, a także skoki sportowe i kursy AFF. Skok w tandemie z wysokości 4000m to doskonały prezent dla bliskiej Tobie osobyJ. Koszty skoków kształtują się w przedziale od 600 do 1050 zł, gdzie w ramach ceny zapewnione jest także nagranie video.

Areoklub w Kazimierzu to także propozycja przelotu balonem, a że okolica jest wyjątkowo atrakcyjna to i ta atrakcja jest niezwykłym przeżyciem – leciałem, wiem, jest cisza i spokój. Uczucie płynięcia w przestrzeni jest fantastyczne!

Skoro wspomniałem o okolicy to nadmienię tylko, że w odległości 25 km od Kazimierza Biskupiego znajduje się Jezioro Ślesińskie i Mikorzyńskie, na których można uprawiać sporty motorowodne (narty, banany, pływanie ribami etc) oraz słynny Licheń z największą bazyliką w Polsce oraz lokalnym jeziorem, nad którym można również doskonale wypoczywać. Na uwagę zasługuje także jedna z największych plaż nad wielkopolskimi jeziorami – plaża w Ślesinie z przystanią dla żaglówek i dużą ilością atrakcji piknikowych dla dzieci.

Jeśli planują Państwo dłuższy pobyt w tej okolicy, spotkanie firmowe lub wyjazd w grupie znajomych warto skontaktować się z lokalnym organizatorem imprez firmą ARTMANN, która doskonale zna wszystkie możliwe opcje na spędzenie wolnego czasu nad tutejszymi jeziorami i lotniskiem. W swojej ofercie posiada imprezy pirackie na statku, regaty żeglarskie, spływy kajakowe oraz pikniki lotnicze.