Zaznacz stronę

O NAS

Centrum Polski to wg oficjalnych informacji miejscowość Piątek w województwie łódzkim. Na potrzeby naszego serwisu, uwzględniając potoczne postrzeganie centralnej Polski, ale także nie zapominając o geometrycznym środku naszego kraju, przyjęliśmy, że w naszym serwisie będziemy prezentować atrakcje, miejsca i wydarzenia mające miejsce do ok. 150-200 km od Piątku. 

W ten sposób w ramach naszego serwisu CENTRALNAPOLSKA.pl obejmujemy takie miasta jak: Poznań na zachodzie, Warszawa na wschodzie, Bydgoszcz na północy i Piotrków Trybunalski na południu (Września, Swarzędz, Konin, Koło, Łódź, Kutno, Łęczyca, Sochaczew, Płock, Kalisz, Toruń, Inowrocław). Takie pojmowanie centralnej Polski może będzie dla jednych dyskusyjne, dla innych w pełni zrozumiałe, ale ważne, żeby było to jasno określone. Nasz serwis nie ma wymiaru ani geograficznego, ani administracyjnego, ani też politycznego, bo najważniejsze są treści, które stanowią podpowiedź dla osób szukających fajnych atrakcji, ciekawych miejsc i wydarzeń „w centrum” naszego kraju. Dziękujemy za wyrozumiałość i zapraszamy do zapoznawania się z przygotowanymi wpisami.

Jesteśmy przekonani, że znajdą Państwo fajne rzeczy, bo w centrum Polski mamy rzeczywiście wyjątkowe miejsca! 

Jako autorzy tego serwisu żyjemy na co dzień w centrum Polski, część z nas w Koninie i okolicy, część w Gnieźnie i Łodzi. Wyjeżdżamy czasamiJ, poza ten obszar i jeśli wpadnie nam w oko coś wyjątkowego, to czasami również o tym wspomnimy.

Jednocześnie zapraszamy także Państwa do tworzenia tego serwisu i stania się autorami wybranych artykułów. Jeśli znają Państwo fajne atrakcje, miejsca lub wydarzenia – zapraszamy do informowania nas o tym i przesyłania artykułów na ten temat, będziemy je sukcesywnie zamieszczać.